Doradztwo zawodowe w ZSS

 

Drogi Rodzicu,

jesteśmy doradcami zawodowymi w naszej szkole.

 W poprzednich latach nauki Twoje dziecko miało już wprowadzane elementy doradztwa zawodowego na lekcjach przedmiotowych i godzinie wychowawczej.

 Zajęcia te prowadzone są po to, aby pomóc Twojemu dziecku dokonać przemyślanego wyboru swojej dalszej drogi w systemie edukacji. Nie chodzi tu o wybranie konkretnego zawodu, lecz o otwarcie umysłu na pełny zakres możliwości, odpowiadający potencjałowi. Dzięki tym spotkaniom Twoje dziecko lepiej pozna siebie, zrozumie wartość kompetencji miękkich i będzie umiało ocenić perspektywiczność określonych profesji. A przede wszystkim będzie lepiej przygotowane do świadomego wyboru dalszej ścieżki zawodowej lub edukacyjnej.

  Prowadzenie zorganizowanych działań z zakresu doradztwa zawodowego jest obowiązkiem szkół. Działania te mamy uważnie przemyślane, zaplanowane i zapisane w specjalnym dokumencie o nazwie Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego, który jest częścią statutu szkoły.

  Jako nauczyciele  i doradcy chcemy  wspierać naszych uczniów w ich rozwoju oraz przygotować ich do wejścia w przyszłości na rynek pracy, do budowania swojej kariery zawodowej oraz osiągania sukcesu, spełnienia i szczęścia. To ważne, byśmy zarówno my – nauczyciele, jak i Wy – rodzice i opiekunowie wspólnie prowadzili dla naszych podopiecznych doradztwo, które przygotuje ich do podjęcia dobrych decyzji edukacyjnych i zawodowych.

  Zapraszamy serdecznie do kontaktu w godzinach:

 

Anna Zielińska - poniedziałek 8:45-9:45 sala B208   e-mail: zielinska@zss.pl

Marta Kazmierczak - e-mail: kazmierczak@zss.pl                  

Jacek Wąsikowski - czwartek  12:00 - 13:00 sala D5b  e-mail: wasikowski@zss.pl