Zawody robotów miniSUMO

 

  27 kwietnia 2023 roku na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich odbyły się Zawody robotów miniSUMO. Na zawody zarejestrowało się 50 drużyn z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Chełmna, Grubna, Rojewa, Poznania. Walki autonomicznych robotów zbudowanych przez młodzież toczyły się na ringach. Pojedynek wygrywał ten robot, który zdołał wypchnąć przeciwnika poza ring. Rozgrywki grupowe i finały były bardzo emocjonujące.

  Sponsor nagród TE Connectivity sfinansował 3 nagrody główne dla finalistów.

  Miło nam poinformować, że w 15 edycji zawodów miniSUMO pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich z Grudziądza i ich robot o nazwie „Spacebot”. Kolejno miejsca na podium zdobyły ponownie Zespół Szkół Technicznych im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich z Grudziądza (robot „PNK110”) oraz Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy (robot „Audi 100”).

   15 maja 2023 r. zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły zaświadczenia, podpisane przez Rektora Politechniki Bydgoskiej dla trójki laureatów 15 edycji zawodów Walk Robotów MiniSumo a uczniów ZSS. Zaświadczenia te upraniają do otrzymania 200 punktów przy rekrutacji na studia w PB. Gratulujemy !!!

 Informacja ze strony: https://pbs.edu.pl/pl/