Wizyta 5-letniego Michasia w ZSS

 

Redaktor Małgorzata Pieczyńska z Expressu Bydgoskiego w dniu 22 czerwca 2021 r. pisze:

  Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy wystawili na licytację własnoręcznie wykonany stolik ze szklanym blatem zbudowany z silnika V6. Wszystko po to, by pomóc 5-letniemu Michasiowi choremu na SMA. Już wtedy zapowiadali, że jak tylko pandemia odpuści, zaproszą chłopca do swojej szkoły. I to się właśnie stało.

  O akcji, którą zorganizowała samochodówka, było głośno w lutym br. Pisaliśmy o niej chwilę po tym, jak ten wyjątkowy stolik został wystawiony na licytację. Stał jeszcze wtedy w Stacji Kontroli Pojazdów na terenie ZSS i wzbudzał duże zainteresowanie wśród klientów. Uczniowie wykonali go w ramach projektu propagującego aktywizujące metody nauczania.

  Jak się okazało, podczas licytacji ten oryginalny mebel osiągnął cenę 1600 zł. Pieniądze przeznaczone zostały na rehabilitację Michasia, który walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni. O tym, że chłopiec potrzebuje kosztownego leczenia, młodzież i nauczyciele bydgoskiej samochodówki dowiedzieli się z internetu. Już wtedy chcieli zaprosić chłopca na zwiedzanie ich szkoły, ale pandemia pokrzyżowała im plany. Trzeba było poczekać. Na lepszy czas.

Uczniowie bydgoskiej samochodówki pomogli choremu chłopcu. Teraz Michaś ich odwiedził

Poniżej relacja fotograficzna z atrakcji przygotowanych dla Michasia przez Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy