Umowa o współpracy Toyota - ZSS

 

  Głównym celem edukacyjnym współpracy pomiędzy Szkołą a Przedsiębiorcami jest przygotowanie ucznia do aktywnego udziału w życiu gospodarczym. Dlatego też 18 marca 2024 r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Toyota Central Europe Sp. z o.o., a Zespołem Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Bezpośrednim opiekunem metodycznym jest Toyota Jaworski Auto Bydgoszcz.

  Niniejsze porozumienie ma na celu wsparcie procesu kształcenia zawodowego uczniów i wdrożenie programu „MECHANIK TOYOTY” w ramach którego możliwe będzie korzystanie z portalu edukacyjnego Toyota Sabacloud oraz z informacji serwisowych programu TechDoc. Dostęp do tych portali umożliwi pozyskiwanie materiałów szkoleniowych oraz serwisowych i wdrażania wiedzy w procesie kształcenia uczniów.

  Toyota Jaworski Auto Bydgoszcz zapewni udział w szkoleniach oraz w dostępie do materiałów szkoleniowych. Po zdaniu egzaminów teoretycznych uczestnicy programu będą mogli otrzymać tytuł Starszego Mechanika Toyoty, który honorowany będzie we wszystkich europejskich salonach Toyoty.

  Wszystkie te działania wpisują się w działalność Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, który już 25 maja 2024 r. świętować będzie jubileusz 50-lecia.

 

O wydarzeniu pisał: Express Bydgoski