Sprawdź auto przed wakacjami

  Od 21 do 25 czerwca w Stacji Kontroli Pojazdów Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy jest możliwość sprawdzenia za darmo stanu technicznego pojazdu przed wakacjami.

  Przed nami czas urlopów i wyjazdów na letni wypoczynek. Stąd Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy zaprasza kierowców od poniedziałku (21 czerwca) na bezpłatny przegląd stanu technicznego pojazdów. A wszystko w ramach akcji "Sprawdź swoje auto przez wakacyjnym wyjazdem". Wystarczy tylko wcześniej umówić się na wizytę.

  Mariusz Rakowicz, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w bydgoskiej samochodówce i zarazem diagnosta samochodowy, znany jest z organizacji wielu akcji bezpieczeństwa.

- Poprzednie akcje np. ,,Kontrola pojazdu przed zimą" lub ,,Przewoź swoje dziecko bezpiecznym autem" były skierowane do mniejszych grup np. do uczniów i rodziców naszej szkoły lub pracowników bydgoskiej oświaty - mówi Mariusz Rakowicz.

A że cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc przed pan Mariusz poszedł za ciosem.

- Tym razem naszą ofertę kierujemy do wszystkich bydgoskich kierowców - mówi nauczyciel. - Od 21 do 25 czerwca w Stacji Kontroli Pojazdów Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Powstańców Wielkopolskich 63 w Bydgoszczy będzie możliwość sprawdzenia stanu technicznego pojazdu przed wakacjami. Za darmo.

Akcja, tak jak poprzednie, ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz uświadomienie kierowcom zagrożeń wynikających ze złego stanu technicznego pojazdu.

  Umów się na wizytę i sprawdź swoje auto zanim wyruszysz na urlop

- Na zainteresowanych kierowców w tych dniach czekać będzie trzech wyspecjalizowanych diagnostów samochodowych oraz uczniowie samochodówki odbywający zajęcia praktyczne. To cenne doświadczenie dla tej młodzieży, bo dzięki temu zdobywa kolejne umiejętności zawodowe - podkreśla Mariusz Rakowicz.

W trakcie kontroli zostanie wykonany pomiar na nowoczesnej linii diagnostycznej podczas którego dowiemy się, jaka jest siła hamowania, stan amortyzatorów czy zbieżność kół. Poza tym skontrolowany zostanie stan zawieszenia, układu kierowniczego, oświetlenia, ogumienia i wielu innych elementów pojazdu.

  Kierowcy proszeni są o wcześniejsze umówienie się na wizytę.

  Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 52 584-84-40 wew. 18.

 

Materiał oryginalny pod redakcją p. Małgorzaty Pieczyńskiej Express Bydgoski