Nadanie tytułu Pro-Motora

 

  24 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość nadania tytułu Pro-motora byłemu wicedyrektorowi Ireneuszowi Kulczykowi. Podczas gali laureat został uhonorowany poprzez umieszczenie portretu w auli A 1. Tym samym dołączył on do grona Pro-motorów Zespołu Szkół Samochodowych. Tytuł ten nadawany jest osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Samochodówki.

  Profesor Kulczyk dla wielu obecnych i byłych uczniów jest przede wszystkim nauczycielem przedmiotów zawodowych, związanych z budową samochodów, miłośnikiem motoryzacji. Przez lata prowadził Koło Młodych Miłośników Motoryzacji i zarażał młodzież swoimi pasjami. Jest przykładem człowieka renesansu, co udowodnił także dzisiaj, wygłaszając wykład poświęcony Route 66, jednej z najstarszych amerykańskich autostrad. Z jednej strony opowiedział o historii tej drogi, przy okazji nawiązując do rozwoju amerykańskiej motoryzacji. Z drugiej, przedstawił przepiękne widoki przyrody oraz wiele turystycznych ciekawostek.

  Dyrektor Janusz Tomas podziękował wicedyrektorowi Kulczykowi za wieloletnią współpracę i ciągłe zaangażowanie pomimo emerytury w życie Szkoły. Warto wspomnieć, że autorem oficjalnego plakatu 50-lecia ZSS jest właśnie dzisiejszy laureat.