Karting - spotkanie jubileuszowe

 

 Kolejne spotkanie jubileuszowe za nami.  Odbyło się ono z naszymi wyjątkowymi gośćmi 27 lutego 2024 r. Byli to bracia Andrzej i Piotr Karpińscy (nasi byli nauczyciele) oraz członkowie sekcji kartingowej (absolwenci i przyjaciele Szkoły): Ryszard Kapuściński, Jacek Sadkiewicz, Roman Sikora, Mariusz Rybiański, Bogdan Łabędzki, Tadeusz Łabędzki, Paweł Melwiński, Jacek Klimczewski, Dawid Podlasiński, Krzysztof Archacki oraz obecny uczeń Marek Lipkowski z klasy 1at z tatą Mariuszem.

 W 1977 roku Andrzej Karpiński rozpoczął pracę w Zespole Szkół Samochodowych jako nauczyciel zawodu. Wtedy też założył w szkole sekcję kartingową. Rok później dołączył do niego brat, który również trenował już wcześniej karting. Zdarzało się bardzo często, że członkowie sekcji kartingowej trenowali po południu, do późnych godzin wieczornych. Pod koniec lat 70 nastąpiły pierwsze sukcesy w kartingu, które były kontynuowane w latach 80. W 1977 roku nasza szkoła była współorganizatorem mistrzostw Europy w kartingu. 

 Goście podkreślili, że tylko ogromna praca przynosi efekty i stąd wzięły się także ich liczne osiągnięcia. Na koniec spotkania Pan Dyrektor uhonorował braci Karpińskich tytułem Pro-Motora Szkoły. Warto wspomnieć, że wielu zawodników, do dziś jest związanych z branżą motoryzacyjną. Goście życzyli młodzieży, żeby odnalazła w swoim życiu taką pasję, jakiej oni doświadczyli w ZSS.

O spotkaniu pisał także Express Bydgoski