Daj butelkom i puszkom nowe życie

 

  W Zespole Szkół Samochodowych został zainstalowany EKOmat, umożliwiający zwrot butelek plastikowych i puszek metalowych.

  EKOmaty to innowacyjne rozwiązanie, które w obszarze ekologii wdraża sieć Żabka razem z firmą Żywiec Zdrój. Klienci, którzy oddadzą plastikowe i metalowe opakowania po napojach do EKOmatów, mogą liczyć na dodatkowe punkty lojalnościowe w aplikacji żappka. Za każde wrzucone opakowanie otrzymają 10 żappsów.

  Zwracać można butelki oraz puszki po napojach (nie tylko z asortymentu sklepów sieci Żabka) o pojemności do 2.5l. Opakowanie musi posiadać czytelny kod kreskowy, gdyż na tej podstawie opakowanie jest rozpoznawane przez EKOmat.

  Butelki oraz puszki nie muszą być umyte lecz ze względów higienicznych powinny być czyste, bez zawartości czy śladów silnych zabrudzeń.

  Zwracając butelki i puszki przyczyniasz się do oszczędzania zasobów naturalnych i energii potrzebnej do wytworzenia opakowań. Wytworzenie jednej butelki PET z recyklingu generuje ponad 30 proc. mniej CO2 niż produkcja butelki z plastiku pierwotnego.  Takie świadome podejście do tematu segregacji sprawia, że system małych kroków nabiera wielkiego znaczenia. Dodatkowo za każdą przyniesioną butelkę oraz puszkę zostaniesz wynagrodzony 10 żappsami w aplikacji żappka.

 

za:  www.zabka.pl/ekomaty