Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Samochodowa Szkoła Roku 2007, 2013, 2015, 2016, 2017 czytaj więcej

Zajęcia dla SP

Spotkania dla ósmoklasistów w ZSS

W Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy realizujemy programu „Bezpieczni w ruchu”, który nie tylko podnosi świadomość uczniów SP w zakresie uczestnictwa w ruchu drogowym, porusza kwestie związane z profilaktyką uzależnień, ale także sprzyja poznaniu przez naszych gości oferty edukacyjnej i pracowni ZSS. Są to zajęcia adresowane do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, realizowane przez Komendę Miejską Policji i ZSS we współpracy z Urzędem Miasta w Bydgoszczy. Uczestnicy zajęć trwających 90 min. biorą udział w:

1) spotkaniu prowadzonym przez funkcjonariuszy Policji, na którym zapoznają się m.in. z przepisami dotyczącymi: poruszania się rowerem w ruchu drogowym; praw jazdy, które można uzyskać przed ukończeniem 18 roku życia; odpowiedzialności nieletnich za łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym;

2) zajęciach umożliwiających zdobycie doświadczeń w zakresie prowadzenia pojazdów z wykorzystaniem okularów wirtualnej rzeczywistości, które pozwalają oglądać obraz pod kątem 360° oraz symulatorów jazdy samochodem osobowym i motocyklem;

3) warsztatach z wykorzystaniem narkogogli i alkogogli, na których uczniowie doświadczą zmian w postrzeganiu rzeczywistości po spożyciu środków psychoaktywnych.

4) zwiedzaniu wybranych pracowni w ZSS, w których realizowane są zajęcia z przedmiotów zawodowych

Program jest realizowany od kilku lat, dlatego w każdym roku szkolnym zachęcamy Nauczycieli szkół podstawowych do skorzystania z naszej oferty i zorganizowania udziału uczniów w programie. Zainteresowane osoby mogą zgłosić udział uczniów w zajęciach i uzyskać dodatkowe informacje pod adresem:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadzwoń do nas

52 342 39 39