Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Samochodowa Szkoła Roku 2007, 2013, 2015, 2016, 2017 czytaj więcej

Mechanik motocyklowy

 

Mechanik motocyklowy

Jest to nowy zawód  poszukiwany na rynku pracy ze względu na brak kształcenia tego typu mechaników
w poprzednich latach. Umożliwia pracę w gałęziach motoryzacji i poza nią związanych z motocyklami. Możesz pracować w warsztacie motocyklowym jako mechanik, samodzielnie prowadzić warsztat , pracować w sklepie lub hurtowni motoryzacyjnej, w stacji paliw, w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów jako mechanik lub w innych zakładach zajmujących się naprawą, obsługą lub sprzedażą dowolnych urządzeń mechanicznych, a także na wielu innych stanowiskach, gdzie potrzebna jest wiedza ogólnotechniczna.
Od roku szkolnego 2017/18 zawód (symbol 723107) zdobywasz w Branżowej Szkole Samochodowej
I stopnia. Nauka trwa trzy lata.

CELE KSZTAŁCENIA

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik motocyklowy powinien być przygotowany
do wykonywania następujących zadań zawodowych

1)  diagnozowania pojazdów motocyklowych;

2)  obsługiwania i naprawy pojazdów motocyklowych

W cyklu kształcenia, zgodnie z przepisami MEN uczeń zdobywa jedną  kwalifikację:

1 kwalifikacja – MG.23. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów motocyklowych . Kwalifikację zdobywasz po 5 semestrze nauki (3 klasa).
Uzyskujesz tytuł zawodowy mechanik motocyklowy.

                    

Praktyczną naukę zawodu uczniowie odbywają w renomowanych warsztatach i autoryzowanej stacji obsługi motocykli Yamaha oraz w szkolnej pracowni motocyklowej. Jesteśmy elastyczni w przydzielaniu miejsc praktycznej nauki zawodu stosownie do miejsca zamieszkania uczniów.
Specjalistyczne zajęcia teoretyczno – praktyczne uczniowie odbywają w doskonale wyposażonych pracowniach na terenie szkoły. Są to pracownia elektrotechniki i elektroniki pojazdów, pracownia diagnostyki podwozi, pracownia diagnostyki pojazdów oraz warsztat w ośrodku egzaminacyjnym.
W cyklu kształcenia wszyscy uczniowie przechodzą teoretyczną i praktyczną naukę jazdy uprawniające do przystąpienia do państwowego egzaminu na prawo jazdy kategorii A1 i A2.
Dla zainteresowanych umożliwiamy również zdobycie prawa jazdy kategorii B.

Zadzwoń do nas

52 342 39 39