Web info

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj305
Wczoraj281
W tygodniu305
W miesiącu13137
Wszystkich737409

Logowanie

Roboty

Sukces naszej szkoły w 9-tym starciu "Wojen Robotów MiniSUMO" na UTP w Bydgoszczy

Dnia 28 kwietnia w Ali UTP odbyła się 9 edycja konkursu walk robotów miniSumo2016. Zespół Szkół Samochodowych wystawił 9 robotów. Organizatorzy przygotowali 9 ringów,  na których walczyło po 8 robotów. Do ćwierćfinału przeszły 4 roboty uczniów naszej szkoły (Miszczu, Challenger, Hart i Sernik). Następnie, pozostały już tylko 4 ringi i na każdym występował jeden robot naszych uczniów. Do półfinału przeszli po zaciętej walce Miszczu i Challenger. Emocji nie brakowało. Challenger z klasą wygrał walkę finałową.  OOOOgromne gratulacje!!!

Lista zwycięzców Wojen Robotów miniSUMO – 9 starcie!

1. Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Robot “Chellenger”

2. I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Robot “PapieżV2.MLG”
3. I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Robot “Piotr Wielki”
4. Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Robot “Miszczu”

kliknij na tabelę, aby powiększyć

 

2015

 

W dniu 16.04.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Zawodach Walk Robotów MiniSumo organizowanych przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Jak co roku poziom techniczny pozostałych zawodników był bardzo wysoki, co sprawiło problemy aby wyjść z grup i przedostać się do półfinału. Było bardzo ciężko, ale udało się przejść dalej tj. znaleźć się w najlepszej szesnastce z dziewięćdziesięciu drużyn  trzem robotom tj. robotowi "HUNTER" zbudowanego przez Krzysztofa Lewandowskiego i Marcina  Różyńskiego, robotowi "SERNIK" zbudowanego przez Mateusza Liszaja i Oskara Piechowiaka oraz robotowi "MR. TIDY" zbudowanego przez Oskara Drozdalskiego i Łukasza Jankowskiego. Najlepszym robotem okazał się robot "SERNIK", który zajął drugie miejsce w półfinałowej grupie (było bardzo blisko do finału :) ).

Pierwszy raz udział w zawodach wzięły uczennice naszej szkoły tj. Jowita Krysztofiak oraz Joanna Ziółkowska, które z robotem CC900 wygrały dwie walki na czerty w półfinałach.
Bogaci o doświadczenie za rok nalewno stawimy czoła przeciwnikom i skończymy zawody z dobrym wynikiem.

 

2014

16 kwiecień 2014r. nasi uczniowie po raz kolejny, tym razem już w siódmej odsłonie wzięli udział w walkach robotów w kategorii Mini Sumo, organizowanych przez Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy. Dwóm robotom z naszej szkoły udało się wejść do półfinału (najlepsza 16-stka robotów na 80-ciu zawodników). Są to roboty „Hunter” konstrukcji Krzysztofa Lewandowskiego i Marcina Różyńskiego oraz robot „War Teddy” konstrukcji Gustawa Świniarskiego i Przemysława Walczaka.

Wszystkie informację na stronie organizatora –www.roboty.utp.edu.pl