Web info

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj337
Wczoraj588
W tygodniu337
W miesiącu13453
Wszystkich722391

Logowanie

Pierwsze zajęcia dla gimnazjalistów w ramach projektu "Bezpieczni w ruchu"

 

Po uroczystym otwarciu Pracowni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ZSS, przyszedł czas na realizacją programu "Bezpieczni w ruchu".

W związku z tym 30.03.17 r. odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów

z Gimnazjum nr 7 i 9.  

Po uroczystym otwarciu Pracowni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ZSS, przyszedł czas na realizacją programu "Bezpieczni w ruchu". W związku z tym 30.03.17 r. odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów z Gimnazjum nr 7 i 9. Nasi goście w pierwszej kolejności uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji, na którym zostali zapoznani m.in. z przepisami dotyczącymi: poruszania się rowerem w ruchu drogowym; praw jazdy, które można uzyskać przed ukończeniem 18 roku życia; odpowiedzialności nieletnich za łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym. Następnie na symulatorach jazdy samochodem osobowym i ciężarowym, gimnazjaliści zdobyli pierwsze doświadczenia w zakresie prowadzenia ww. pojazdów. Kolejnym elementem spotkania profilaktycznego były doświadczenie przez uczniów zmian w postrzeganiu rzeczywistości po spożyciu środków psychoaktywnych. Do symulacji tego stanu posłużyły narkogogle i alkogogle, po ich założeniu uczniowie  mieli za zadanie pokonanie slalomu miedzy pachołkami. Dzięki temu doświadczyli na samych sobie niebezpieczeństw, które mogą wystąpić po spożyciu alkoholu, amfetaminy i marihuany.

Jak już wspomniano było to pierwsze spotkanie otwierające cykl co czwartkowych zajęć profilaktycznych w ramach projektu "Bezpieczni w ruchu", dlatego serdecznie zapraszamy na zajęcia uczniów wszystkich bydgoskich gimnazjów, oczywiście po ustaleniu terminu spotkania.

komentarz: Daria Wojtkiewicz