Web info

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj337
Wczoraj588
W tygodniu337
W miesiącu13453
Wszystkich722391

Logowanie

Konferencja branżowa dotycząca nowoczesnych technologii wykorzystywanych w pracach blacharskich i lakierniczych

        

 

W dniu 15 marca 2017 roku, w Ośrodku Szkoleniowo-Egzaminacyjnym odbyła się konferencja branżowa dotycząca nowoczesnych technologii wykorzystywanych w pracach blacharskich i lakierniczych.

W dniu 15 marca 2017 roku, w Ośrodku Szkoleniowo-Egzaminacyjnym odbyła się konferencja branżowa dotycząca nowoczesnych technologii wykorzystywanych w pracach blacharskich i lakierniczych. Zaproszonymi gośćmi byli pracodawcy, z którymi współpracuje Zespół Szkół Samochodowych, producenci materiałów lakierniczych i blacharskich, uczniowie oraz ich rodzice. Dyskutowano o technologiach, a także możliwościach odpowiedniego kształcenia w obliczu nowych wyzwań materiałowych i środowiskowych.
       W trakcie półtoragodzinnego spotkania głos zajmowało wielu prelegentów; między innymi Mirosław Ślachciak - Prezes Zarządu "Pracodawcy Pomorza i Kujaw Związek Pracodawców" mówił o trafnym wyborze zawodu, który daje gwarancję sukcesu zawodowego, Anna Kuźnia z Innovation Group z Warszawy mówiła o innowacyjnym projekcie na rzecz wsparcia edukacji branżowej. Dyskutowali również o nowoczesnych technologiach Tomasz Tomczyk z NOVOL-a (Poznań), Bogusław Raatz z HERKULESA (Białe Błota) oraz Robert Kozłowski z SAINT-GOBAIN HPM Polska Sp. z o.o. (Koło). Podpisano również list intencyjny, w którym została zawarta wola ścisłej współpracy pomiędzy szkołą a Firmą Novol oraz Akademią Rozwoju Motoryzacji (reprezentowaną przez Adama Niedzwiedzkiego). "...W obliczu nowych wyzwań oraz koniecznością nadążania za nowoczesnymi technologiami, wspólnie z naszymi partnerami, postanowiliśmy przygotować konferencję branżową, w trakcie której można by przedyskutować oczekiwania i potrzeby przyszłych pracodawców w stosunku do naszych absolwentów" - mówił Dyrektor ZSS Janusz Tomas. Technologie lakiernicze i blacharskie były również prezentowane w praktyce w warsztacie Ośrodka Szkoleniowo-Egzaminacyjnego w ZSS tuż po zakończeniu konferencji, co wzbudziło ogromne zainteresowanie wszystkich gości oraz uczniów.