Web info

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj337
Wczoraj588
W tygodniu337
W miesiącu13453
Wszystkich722391

Logowanie

Wycieczka do firmy Tyco Electronics

 
W dniu 15 grudnia 2016r.  dziesięciu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili firmę
Tyco Electronics wiodącego producenta podzespołów elektromechanicznych na świecie.

W dniu 15 grudnia 2016r.  dziesięciu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili firmę Tyco Electronics wiodącego producenta podzespołów elektromechanicznych na świecie. Wizyta była możliwa dzięki uprzejmości Dyrektora zakładu oraz Pana mgr inż. Przemysława Doraua Lidera ds.technicznych w firmie TE, który na marginesie jest absolwentem naszej szkoły. Na początku spotkania Pan Dorau z nostalgią wspomniał dobre czasy z "Samochodówki" , a następnie przedstawił prezentację na temat firmy. Później Pan Marek Sawistowski, który jest konstruktorem firmy TE zaprezentował w jaki sposób w oparciu o komputerowe wspomaganie projektowania projektuje się maszyny pracujące w firmie TE. Po części teoretycznej poszliśmy na działy produkcji, gdzie mogliśmy zobaczyć jak działają maszyny, które widzieliśmy wcześniej jako projekty w 3D. Zobaczyliśmy również stanowiska, które wykorzystują roboty celem zautomatyzowania procesu produkcji.

Dzięki tej wizycie uczniowie mieli sposobność zobaczenia w rzeczywistości w jaki sposób, w oparciu o wiedzę techniczną i programy do projektowania 3d buduje się maszyny, które realizują bardzo skomplikowane operacje. Z pewnością to doświadczenie zmotywuje ich to działania na rzecz pogłębiania wiedzy z zakresu projektowania takich maszyn, co ułatwi lepszy start na studiach technicznych oraz pozwoli znaleźć dobrze płatną pracę jako specjalista.

Wycieczkę zorganizowali mgr inż. Łukasz Zgórski oraz dr inż. Tomasz Jarzyna