Web info

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj300
Wczoraj281
W tygodniu300
W miesiącu13132
Wszystkich737404

Logowanie

Dzień Języków i Podróży w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków ustanowionego przez Radę Europy w 2001 roku

Dnia 26 września, kontynuując wieloletnią tradycję w naszej szkole, odbył się kolejny Dzień Języków i Podróży w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków ustanowionego przez Radę Europy w 2001 roku. Na nasze zaproszenie odpowiedziały trzy osoby, które podzieliły się swoimi doświadczeniami językowo-podróżniczymi.

Dnia 26 września, kontynuując wieloletnią tradycję w naszej szkole, odbył się kolejny Dzień Języków i Podróży w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków ustanowionego przez Radę Europy w 2001 roku. Na nasze zaproszenie odpowiedziały trzy osoby, które podzieliły się swoimi doświadczeniami językowo-podróżniczymi.
Pani Zofia Heliasz ze Studium Języków Obcych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy wygłosiła wykład „Płynność a poprawność w nauczaniu i uczeniu języków”. Wykład ten, przygotowany specjalnie dla klas czwartych, uzmysłowił im jak ważne jest zachowanie równowagi między płynnością a poprawnością wypowiedzi ustnej na egzaminie maturalnym.
Kolejnym prelegentem był pan Piotr Reszkowski, który, biorąc na siebie wysiłek wygłoszenia dwóch prezentacji, opowiedział o swoich podróżach motocyklowych po Norwegii oraz o trekkingu po Himalajach. Zarówno opowieść norweska, na której gromadnie pojawiły się klasy z rozszerzeniem motocyklowym jak i przygody himalajskie były ubogacone przepięknymi zdjęciami autora prelekcji oraz interesującym komentarzem zawierającym wiele praktycznych informacji na temat prezentowanych krajów.
Obchody Dnia Języków i Podróży zakończyła wizyta pani Magdaleny Szrejder z Fundacji „Mogę się uczyć”, która podzieliła się swoim doświadczeniami z podróży po Kenii, wygłaszając prelekcję „Masajowie – tradycja i technologia”. Słuchacze mieli niepowtarzalną szansę aby zapoznać się z wiadomościami na temat tego egzotycznego kraju od osoby, której wiedza praktyczna i teoretyczna jest naprawdę imponująca.


Już dzisiaj zapraszamy na Dzień Języków w 2017 roku.