Web info

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj300
Wczoraj281
W tygodniu300
W miesiącu13132
Wszystkich737404

Logowanie

Sprzątanie Świata

 

Międzynarodowy Dzień Ziemii


z Zespołem Szkół Samochodowych

Działania podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi  uczniowie wraz z opiekunami Zespołu Szkół Samochodowych rozpoczęli  21.04.2016 od testu „Czy odpowiedzialnie postępujesz z odpadami”.  Uczniowie zaznaczali jedną odpowiedź a następnie za każdą odpowiedź przydzielili sobie odpowiednią ilość pkt.  zgodnie z dołączoną tabelą. Wyniki testu były następujące:8% uczniów zdobyło 20-24 pkt. - zdają sobie sprawę, jak wielkie zagrożenie stanowi dla naszego środowiska nadmierne wytwarzanie odpadów; 79% uzyskali wynik 15-19- całkiem nieźle tj. dbają o środowisko naturalne.

W piątek 19 uczniów klasy 1bt wzięło udział w Sprzątaniu Świata. W ciągu 3 godzin sprzątania terenu leśnego zapełnionych
i posegregowanych zostało 20 worków. Jak widać na zdjęciach, teren był bardzo zanieczyszczony w odpady niegabarytowe.

W ciągu tygodnia został emitowany film dla uczniów o gospodarowaniu odpadami organicznymi.

Test „Czy odpowiedzialnie postępujesz z odpadami” oraz film to materiały udostępnione na szkoleniach nauczyciela przez firmę Remondis oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

22 kwietnia odbył się konkurs ekologiczny, w którym udział wzięło 56 uczniów. Na zadane 18 pytań podczas konkursu dwóch uczniów zdobyło ponad 94% prawidłowych odpowiedzi.

Uczniowie klasy I bt wykonali instalacje i plakaty promujące ekologiczny model życia, które rozwieszone zostały w szkole. Wykorzystali  do ich wykonania materiały odpadowe jak szklane butelki , puszki i plastiki.

W ciągu całego cyklu edukacji w ramach godzin wychowawczych prowadzone są zajęcia edukacyjne promujące ekologie i zdrowy tryb życia.

Organizatorzy: Lucyna Hasse-Muller Bożena Rawicka- Łukaszczyk