Web info

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj337
Wczoraj588
W tygodniu337
W miesiącu13453
Wszystkich722391

Logowanie

Gościła w murach naszej szkoły pani Marzena Żmuda-Czekaj która jest radcą prawnym

 

 

 W ramach cyklicznych spotkań 25.04.2016 roku gościła w murach

naszej szkoły pani Marzena Żmuda-Czekaj, która jest radcą prawnym.

W naszej szkole młodzież edukuje się z różnych dziedzin, które później mogą być przydatne w codziennym życiu. Niewątpliwie znajomość prawa wchodzi w zakres podstawowej wiedzy, która jest niezbędna zwłaszcza w dorosłym życiu. Dlatego samochodówka współpracuje z np. radcami prawnymi. W ramach cyklicznych spotkań 25.04.2016 roku gościła w murach naszej szkoły pani Marzena Żmuda-Czekaj, która jest radcą prawnym. Spotkanie to spotkało się z dużym odzewem ze strony uczniów klas : 1at,1ct,1et. Okazuje się że młodzież ma mnóstwo pytań w zakresie praw jej przysługujących.Co ciekawe sporo osób posiada pewien zakres wiedzy w tym temacie,po części pewnie dzięki lekcjom wiedzy o społeczeństwie. Pani mecenas przedstawiła nam szereg ciekawostek związanych z zawodem: mogliśmy zobaczyć strój który obowiązuje podczas posiedzeń sądu,poznaliśmy nazewnictwo jakie obowiązuje na sali rozpraw.

W końcu wspólnie rozwiązywaliśmy test wiedzy o prawach jakie nam przysługują. Zajęcia z panią adwokat były bardzo pouczające. Już się cieszymy z zaproszenia do sądu gdzie weźmiemy udział w rozprawie, na szczęście - tylko w charakterze obserwatorów ; )