Web info

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj339
Wczoraj588
W tygodniu339
W miesiącu13455
Wszystkich722393

Logowanie

Wizyta w Muzeum Oświaty

 

W środę 20.04.2016 roku, dwie klasy z naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do

Biblioteki Wojewódzkiej w której mieści się Muzeum Oświaty

Uczniowie klas: 1 at i 1 bt

wraz z opiekunami mieli okazję obejrzeć wystawę przygotowaną specjalnie z okazji

Roku Mariana Rejewskiego

W środę 20.04.2016 roku, dwie klasy z naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do

Biblioteki Wojewódzkiej w której mieści się Muzeum Oświaty. Uczniowie klas: 1 at i 1 bt wraz z opiekunami mieli okazję obejrzeć wystawę przygotowaną specjalnie z okazji Roku Mariana Rejewskiego. Projekt edukacyjny : "Marian Rejewski - człowiek,który złamał tajemnicę Enigmy", oprócz wystawy zwierał też specjalny wykład - prelekcję Jerzego Lelwica. Kapitalna lekcja historii, przybliżyła nam postać jednego z najbardziej znanych bydgoszczan na świecie. Ten słynny matematyk i kryptolog przyczynił się do tego, że oblicze II wojny dzięki złamaniu kodów niemieckiej maszyny szyfrującej stało się zupełnie inne. Człowiek ten pochodził z naszego miasta - tu kończył szkołę a po wojnie przez jakiś czas pracował.Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek z życia Mariana Rejewskiego i zgodnie uznaliśmy że taka historia to świetny materiał na film. Przy okazji niektórzy mogli też zobaczyć , jak bardzo matematyka może być praktyczna w życiu codziennym.Multimedialna wystawa  wraz z prezentacją stanowiły dla nas cenne uzupełnienie lekcji historii własnego regionu.