Web info

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj302
Wczoraj281
W tygodniu302
W miesiącu13134
Wszystkich737406

Logowanie

Wykład na temat różnych technologii druku 3D

W dniu 5.02.2016r w murach naszej szkoły gościł Pana Maciej Strzała właściciel firmy Formakers, zajmującą się technikami 3D tj. wydruki w różnych technologiach druku 3D, skanowanie 3D oraz projektowanie w 3D. Spotkanie odbyło się w ramach cyklicznych spotkań z ludźmi ze świata techniki pt. "Spotkania z techniką". Pan Maciej Strzała przedstawił naszym uczniom technologie wytwarzania przyrostowego tzw. "druku 3D".
W oparciu o swoje doświadczenie w branży Pan Maciej omówił, jakie technologie najlepiej zastosować do danych potrzeb. Najciekawszym aspektem, którym zajmował się nasz Gość z punktu widzenia motoryzacji były projekty pomagające w odbudowie starych samochodów tj. wytworzenie emblematów czy też drobnych części, których już nie ma rynku i praktycznie nie można ich już zdobyć.

Dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie mogą połączyć to czego uczą się w szkolnej pracowni technik 3D, z tym czego oczekuje rzeczywisty rynek pracy. Takie informację motywują ich do większego działania pozyskanie większej wiedzy i doświadczenia,
żeby w przyszłości poszukać lepszą i ciekawszą pracę.