Web info

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj339
Wczoraj588
W tygodniu339
W miesiącu13455
Wszystkich722393

Logowanie

Kolejne wizyty naszych uczniów w fabryce VW Poznań

 


 W dniach 7 i 10 września 2015 roku
uczniowie klas  2ET, a także 3ET wybrali się
z wizytą zawodoznawczą
do poznańskiej fabryki firmy
Volkswagen.

Obecnie w stolicy Wielkopolski wytwarzane są małe, miejskie samochody dostawcze takie jak VW Caddy, VW Caddy Maxi oraz Transporter T5, i to właśnie produkcję tych trzech modeli mieli przyjemność obejrzeć uczniowie naszej szkoły. Pierwszym punktem programu była spawalnia i dział budowy karoserii. To właśnie tam rozpoczyna się produkcja samochodu. Uczniowie na własne oczy mieli okazję przekonać się jak wykonywana jest płyta podłogowa, ściana boczna samochodu, dach czy też drzwi. Kolejnym etapem zwiedzania była hala montażu, która zajmuje powierzchnię około 5 boisk piłkarskich. Dział montażu wyposażony jest zarówno w stanowiska do montażu drobnych elementów, jak również te do montażu całych podzespołów np. deski rozdzielczej czy układu jezdnego. To właśnie na hali montażu wykonuje się najważniejszą pracę w produkcji samochodu nazywanej „weselem”, a polegającą na połączeniu gotowej karoserii z kompletnym podwoziem. Opuszczając Poznań wszyscy byli pod wrażeniem procesu produkcyjnego fabryki VW.Z klasą 2at wybrali się do Poznania: wychowawca prof. Łukasz Orchowski oraz prof. Dominik Gierszewski. Z klasami 2et i 3et pojechali wychowawcy: prof. Arkadiusz Konarzewski i prof. Bożena Rawicka-Łukaszczyk.