Web info

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj302
Wczoraj281
W tygodniu302
W miesiącu13134
Wszystkich737406

Logowanie

Delegacja Zespołu Szkół Samochodowych na Ukrainie

 

W dniach od 16 do 21 sierpnia 2015 roku gościła
w Żytomierzu, na Ukrainie, delegacja z Bydgoszczy.
W jej skład wchodzili:  mgr Piotr Straszewski - dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, mgr inż. Janusz Tomas - dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych wraz z   kierownikiem szkolenia praktycznego -  mgr inż. Jackiem Wąsikowskim.

Delegacja została zaproszona przez Kuratorium Oświaty Województwa Żytomierskiego. W trakcie wizyty została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Samochodowych w Bydgoszczy a Wyższą  Szkołą Zawodową przy  Żytomierskim Uniwersytecie Technologicznym. Umowa dotyczy współtworzenia i realizacji projektów związanych z propagowaniem wiedzy o szkołach i narodach, gromadzeniu, prezentacji  i wymiany materiałów związanych z tradycjami i działalnością szkół, nawiązywaniu
i rozwijaniu kontaktów osobowych między kadrą pedagogiczną oraz społecznością uczniowską, a także organizowaniu wspólnych przedsięwzięć, w tym wymiany młodzieży i nauczycieli. Delegacja odwiedziła szkoły w Żytomierzu, Berdyczowie
i Czerniachowie, a także zapoznała się z systemem oświaty Ukrainy, wyposażeniem szkół, kierunkami kształcenia oraz wdrożonymi innowacjami.

W Województwie Żytomierskim 70% społeczeństwa jest pochodzenia polskiego. Duża część młodych osób pragnie przyjazdu do naszego kraju, w celu kontynuowania nauki w polskich szkołach. Poprzez podpisaną umowę o współpracy stanie się to dla nich łatwiejsze.


Naszą delegację witano chlebem i solą


Zwiedzanie szkolnych pracowni


Wspólne zdjęcie z nauczycielką szkoły w Żytomierzu


Ślady Polskości są wszędzie


Uroczyste podpisanie umowy o współpracy szkół


Odwiedziny w warsztatach szkolnych


O nawiązaniu współpracy między szkołami informowała telewizja CTV.UA

 

Opracowanie materiału: JT, JW, IK