Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Samochodowa Szkoła Roku 2007, 2013, 2015, 2016, 2017 czytaj więcej

Znamy już "Mistrzów Elektroniki Samochodowej - Gordon Champion"

W dniach 11 i 12 maja w warsztatach Ośrodka Egzaminacyjnego Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy odbył się finał Turnieju "Mistrz Elektroniki Samochodowej - Gordon Champion" II Edycja.
W piątkowym spotkaniu wzięło udział 15 -stu uczniów ze szkół o profilach samochodowych z całego kraju, którzy zakwalifikowali się po części teoretycznej składającej się z testu z trzydziestoma pytaniami. Do naszej "Samochodówki" przyjechali na część praktyczną rywalizować po między sobą na pięciu samochodach, ze specjalnie spreparowanymi usterkami z zakresu elektrotechniki i elektroniki samochodowej, na których znalezienie przeznaczone było zaledwie 10 min.

Najlepsi okazali się:


1 miejsce: Mateusz Nadstazik  Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu
2 miejsce: Karol Szczygielski   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim
3 miejsce: Robert Pielach   Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

Dodatkowo oprócz atrakcyjnych nagród dla siebie, zdobyli również bardzo profesjonalne nagrody dla swoich szkół tj. profesjonalny diagnoskop HELLA GUTMANN, tester akumulatorów od firmy Magneti Marelli oraz kompresor od firmy Airpress.
W sobotnim spotkaniu wzięło udział pięciu zawodowców, który również zakwalifikowali się  po części teoretycznej. Podobnie jak dzień wcześniej mieli za zadanie zlokalizować usterki, które były nieco na wyższym poziomie niż zadania przygotowane dla uczniów. Jak przystało na zawodowców nawet wyższy poziom trudności zadań nie stanowił większego problemu i już po godzinie poznaliśmy "Mistrza Elektroniki Samochodowej - Gordon Champion", którym okazał się Łukasz Bogus z  Kamieńca Ząbkowickiego (woj. Dolnośląskie).

Pozostałe miejsca:

2 miejsce: Piotr Kalinowski FHU Piotr Kalinowski Koźminek, woj. wielkopolskie
3 miejsce: Łukasz Pawlik FHU P-Tronik Krowice woj. kujawsko-pomorskie

Więcej informacji na stronie konkursu -  www.konkursgordon.zss.pl

Relacje fotograficzna:

11 maja (Uczniowie) - https://www.facebook.com/zssbydgoszcz/posts/919832854844096

12 maja (Zawodowcy) - https://www.facebook.com/zssbydgoszcz/posts/919832854844096

Zadzwoń do nas

52 342 39 39