Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Samochodowa Szkoła Roku 2007, 2013, 2015, 2016, 2017 czytaj więcej

Wizyta szkoleniowa DAT Polska z programem SilverDAT®

19 września 2017 roku w murach naszej szkoły gościliśmy Pana mgr inż. Ryszarda Kuczmańskiego. Nasz gość od kilkudziesięciu lat jest rzeczoznawcą Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego. Ponadto przez kilkanaście lat był związany z firmą Audatex – dostarczającą systemy komputerowe do kalkulowania napraw. Obecnie Pan Ryszard jest przedstawicielem regionalnym firmy DAT Polska https://www.datgroup.com/pl-pl.
Spotkanie zorganizowane zostało z myślą o uczniach czwartych klas technikum, w ramach przedmiotu Organizacja i Zarządzanie Przedsiębiorstw Samochodowych. Mieliśmy okazję poznać główną linię  produktową firmy SilverDAT®. Podczas prezentacji mogliśmy obserwować kolejne kroki wykonywania dokonywania wyceny wartości rynkowej pojazdu oraz kosztorysowania napraw z wykorzystaniem programu. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z przebiegiem procesu kosztorysowania oraz tego w jakiej mierze przedmiotowa aplikacja wspomaga pracę likwidatorów szkód oraz rzeczoznawców.
Kończąc prezentację nasz prelegent w kilku zdaniach przybliżył nam możliwości oraz podobieństwa programu SilverDAT® oraz pozostałych dostępnych na rynku narzędzi tzn.  Eurotax-a oraz wspomnianego już Audatex-a. 
Spotkanie było również okazją do przeprowadzenia wstępnych rozmów nad dalszym wsparciem dydaktycznym  dla naszej szkoły.

Zadzwoń do nas

52 342 39 39